Etui Xperia Z3 Case-Mate Tough – recenzja

Case-Mate posiada długą tradycję jeśli chodzi o etui z serii “Tough”. Case-Mate Tough z reguły oferuje dwuwarstwową ochronę, dobry chwyt i zgrabną, lekką budowę. Etui idealnie nadaje się dla wszystkich szukających ponadprzeciętnej ochrony, która mimo wszystko pozostawia przednią szybkę odsłoniętą.

Case-Mate Tough Z3_15

Xperia Z3 Case-Mate Tough oferuje najlepszą ochronę dla urządzeń mobilnych, na jaką do tej pory natrafiliśmy, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że konkurencja – w tym Otterbox – nie mają w zanadrzu niczego dla smartfona Xperia Z3. Strona internetowa Mobile Fun sprzedaje etui po cenie 24,99 GBP i posiada opcję wysyłki do wybranych krajów na całym świecie. Dodajmy, że nie jest to jedyne etui dla Xperii Z3, jakie znajdziemy w ich sklepie. Poniższy artykuł przedstawia nasze wrażenia z użytkowania etui Case-Mate Tough Case na telefonie Xperia Z3.

Etui Xperia Z3 Case-Mate Tough Case posiada typowe dla Case-Mate’a opakowanie, podkreślające “Dual-Layer Protection”, czyli dwuwarstwową ochronę.

Xperia Z3 Case-Mate Tough Review

Xperia Z3 Case-Mate Tough Review

Ta dwuwarstwowa ochrona składa się z silikonu i ABS-owego, twardego tworzywa sztucznego. Zapewnia to, przynajmniej zdaniem producenta, niezawodną ochronę przed uderzeniami, obiciami, upuszczeniami i zarysowaniami.

Silikonowa osłona zapewnia ochronę przed wstrzasami, podczas gdy twarda powłoka zewnętrzna amortyzuje wszelkie bolesne zdarzenia. Etui zostało zaprojektowane tak, aby wytrzymać naszą niezdarność.

Xperia Z3 Case-Mate Tough Review

Etui Case-Mate Tough dodaje nieco “profilu” Xperii Z3.

Xperia Z3 Case-Mate Tough Review

Zdążyliśmy się już przekonać, że Xperia Z3 potrafi płatać figle pod kątem wyślizgiwania się z dłoni. Tył obudowy zapewnia teksturowane, plastikowe „czucie”, które ułatwia trzymanie aparatu w dłoniach. Inną korzyścią płynącą z tego matowego wykończenia jest to, że nigdy nie musimy się martwić o pozostawianie odcisków palców. Dodatkowo czekają tu na nas specjalne wycięcia na aparat i lampę błyskową LED.

Górna część posiada hojny otwór dla wejścia słuchawkowego 3.5mm, dzięki czemu idealnie sprawdzi się z niemal każdym sprzętem.

Xperia Z3 Case-Mate Tough Review

Xperia Z3 Case-Mate Tough Review

Prawa strona telefonu z tym etui pozostaje całkowicie zakryta, w tym krawędzie, co pozwala spać spokojnie pod kątem upadków i upuszczeń. Ponieważ bok jest w pełni zakryty, oznacza to, że nie możemy dostać się do karty microSD i microSIM, ale jako że nie trzeba tam zaglądać specjalnie często, dla większości z nas nie powinno to stanowić aż tak dużej przeszkody.

Xperia Z3 Case-Mate Tough Review

Jeśli chodzi o dwuwarstwową ochronę, etui Case-Mate Tough wykorzystuje własne metaliczne przyciski dla przycisku mocy, regulatora głośności oraz osobnego przycisku spustowego dla aparatu. W naszym teście odkryśliśmy, że przycisk mocy jest dość oporny, niemniej pozostałe przyciski współpracują z dłonią znacznie lepiej.

Xperia Z3 Case-Mate Tough Review

Lewa strona telefonu również zakrywa obie krawędzie urządzenia, niemniej pozostawia większość środka odkrytą. Rozumiemy, dlaczego Case-Mate podjął taką decyzję, chcąc zachować łatwy dostęp do portu microUSB oraz magnetycznych pinów ładujących. Dodajmy przy tym, że telefon można ładować magnetycznie lub przy użyciu tradycyjnej ładowarki.

Niemniej jednak, jednocześnie oznacza to, że lewa strona urządzenia jest narażona na losowe zdarzenia. Dla wcześniejszych użytkowników etui Case-Mate Tough będzie to swojego rodzaju ujma na honorze i kompromis, ale cóż poradzić.

Razem z etui, the Xperia Z3 będzie ważyła 195 gramów (z czego samo etui – 43 gramy). Nie jest to najlżejszy produkt na rynku, to prawda, ale biorąc pod uwagę to, co dostajemy w zamian, wydaje się to nam w 100% uzasadnione.

Xperia Z3 Case-Mate Tough Review

Ogólne przemyślenia

Nie ulega wątpliwości, że Xperia Z3 Case-Mate Tough oferuje jedno z najsolidniejszych zabezpieczeń dla tego telefonu. Jeśli miałeś korzystać w przeszłości z etui Tough od Case-Mate, na pewno wiesz, czego spodziewać się od strony budowy, czucia i ochrony. Zostawiając jednak część lewej strony urządzenia odkrytą może wzbudzić u niektórych niepokój. Do tego przycisk mocy jest zbyt sztywny (choć z czasem nieco się rozluźnia).

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi ci po głowie zakup solidnego produktu z dobrą przyczepnością, zapewniającego dostęp do portu USB i magnetycznych pinów ładujących, bez dwóch zdań powinieneś rozważyć opcję Case-Mate Tough dla Xperii Z3.

Pozytywy

– Dobra, solidna ochrona dwuwarstwowa
– Bardzo dobra, teksturowana przyczepność
– Łatwy dostęp do portu USB i magnetycznych pinów ładujących

– Lekka i zgrabna budowa

 

Negatywy

– Oporny przycisk mocy

– Lewa strona telefonu odkryta, co może wzbudzić u niektórych niepokój

 

Xperia Z3 Case-Mate Tough Review

Źródło: http://www.xperiablog.net/2014/11/20/xperia-z3-case-mate-tough-review/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *