Etui Case-Mate Naked Tough dla smartfona Sony Xperia Z3 [Recenzja]

xperia_nakedCase-Mate wypuszcza ostatnio na rynek stylowe pokrowce, które można by zakwalifikować jak reprezentantów raczej wyższej półki. Mieliśmy okazję z paru ofert tej marki w przeszłości, dla smartfonów takich jak iPhone czy różnych telefonów Samsunga, jednak miło nam dowiedzieć się, że Case-Mate ma w zanadrzu również coś dla mniej znanych, nowszych urządzeń. Na dzień dzisiejszy jest to, na przykład, jeden z niewielu producentów mobilnych akcesoriów, który przygotował coś dla smartfona Sony Xperia Z3 – i nie tylko jest to tani, tandetny pokrowiec, do jakich przywykliśmy, lecz jakościowe i dobrze wyglądające etui z prawdziwego zdarzenia. Naked Tough jest jednym z flagowych produktów z logiem Case-Mate, który zdążył już ochraniać wiele innych urządzeń. Mówimy tu w gruncie rzeczy o hybrydzie pokrowca, który łączy w sobie zwiększone zabezpieczenie przed wstrząsami z przezroczystą, twardą osłoną, oferując w efekcie osłonę o bardzo subtelnym designie, które tylko dodatkowo uwydatni dobrą aparycję Xperii Z3.

Budowa

Case-mate Naked Tough jest dwuczęściowym etui z elastycznym, silikonowym obiciem i przezroczystą, twardą powłoką wykonaną z poliwęglanu. Oba te elementy tworzą razem stosunkowo silną barierę przed niechcianymi upuszczeniami i zarysowaniami, na które normalnie narażalibyśmy nasz telefon Xperia Z3. Wszyscy posiadacze tego urządzenia wiedzą doskonale, że jest ono nad wyraz skłonne do wyślizgiwania się z dłoni, a tylna szklana ściana obudowy słabo radzi sobie z zarysowaniami.

z3_04

W przeciwieństwie do poprzednich wersji etui, obicie w tym konkretnym modelu jest bardziej prześwitujące i przejrzyste, prezentując się wizualnie o wiele lepiej od białej odcienia, do jakie zdążyliśmy przywyknąć. Podobnie jak w dotychczasowych edycjach pokrowca, obicie posiada wbudowane metalowe przyciski, nadające mu luksusowej aparycji i dodatkowej funkcjonalności. Takie rozwiązanie pozwala nam korzystać z przycisków bez dodatkowych utrudnień – coś, czego nie jest w stanie zaoferować znaczna część oferowanych obecnie etui. Z minusów trzeba wspomnieć jednak o tym, że ów obicie zakrywa slot dla karty microSD oraz magnetyczny port ładujący znajdujący się z boku urządzenia. Osobiście nie jest to dla mnie szczególny ból, gdy nie korzystam z tych opcji zbyt często, a już na pewno nie ładuję mojej Xperii za pośrednictwem magnetycznego portu. Drzwiczki dla USB pozostają zaś otwarte; to samo tyczy się wejścia audio AUX.

Tym, co wyróżnia etui Case-Mate Naked Tough od innych przezroczystych osłon, jest fakt, iż bezkolorowa twarda powłoka otacza cały telefon, a nie tylko tył i boki. Oznacza to, że Xperia Z3 jest całkowicie osłaniania ze wszystkich czterech stron, czyli o wiele bardziej niż w większości przypadków. Sama powłoka jest również stosunkowo gruba, aby móc poradzić sobie z amortyzacją nieprzewidzianych upadków, zaś obicie oferuje dodatkową osłonę, która powinna zapewnić nam w miarę spokojny sen w kontekście kondycji fizycznej naszego telefonu.

Użytkowanie

Korzystam z etui Naked Tough od ładnych paru tygodni i do tej pory nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń! Produkt nie obciąża znacząco Xperii Z3 i przez większość czasu nie zauważam nawet jego obecności. Przyjazna aparycja modelu Z3 nie jest tu podważana, a skłonności telefonu do wyślizgiwania się z dłoni przestają mieć znaczenie z Naked Toughem na pokładzie. Etui ułatwia też trzymanie Xperii przy użyciu jednej dłoni.

z3_05

W tym etui nie podoba mi się to, że przyciąga odciski palców jak magnes. Brudne dłonie siłą rzeczy przełożą się na brudne etui. Nie podoba mi się to, że muszę ciągle przecierać telefon pod kątem smug i wspomnianych odcisków palców. Także, ponieważ mówimy tu o przezroczystej osłonie, z czasem zaczniemy zauważać kurz i zabrudzenia gromadzące się pod etui. W moim przypadku czyszczenia trzeba dokonywać raz na kilka dni.

Pomimo tego niedociągnięcia, jeśli można by to tak nazwać, etui Case-Mate Naked Tough jest moim ulubionym przykryciem dla smartfona Xperia Z3, z jakim się do tej pory spotkałem, oferując poziom ochrony, z którym czuję się bardzo pewnie nawet trzymając telefon w jednej dłoni. Mało tego: z Naked Toughem mogę również bez obaw kłaść mojego smartfona na stole lub innych powierzchniach, nie musząc martwić się o zarysowanie tylnego szkła (co zdarzyło mi się już zrobić przed nabyciem tego etui).

Wnioski

Co najbardziej przemawia do mnie w etui Case-Mate Naked Tough jest stosunek jakości (tutaj ochrony) do objętości produktu. Tak naprawdę nie zauważamy za bardzo jego prezencji w codziennym użytkowaniu, tak samo wizualnie jak i wagowo, dostając w zamian solidne zabezpieczenie. Faktem jest, że ostatecznie odbywa się to kosztem dostępu do magnetycznego portu ładującego oraz swobodnego otwierania i zamykania wejścia dla karty microSD, ale z drugiej strony nie jest to nic, czego nie można by przeboleć. Osobiście nie korzystam z opcji magnetycznego ładowania, ani też nie mam w zwyczaju zaglądać do karty microSD, kiedy wiem, że mam ją w środku.

Mówiąc słowem: jest to jedne z moich ulubionych etui dla smartfona Xperia Z3 i odkąd je mam, korzystam z niego na porządku dziennym. Pozwala mi używać mojego telefonu bez obaw o uszkodzenia, jednocześnie nie zakrywając jego seksownych linii.

z3_02z3_03z3_02

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *